אריחים מצוירים

אריחים מצוירים

אריחים מצוירים

אריחים מצוירים היו פריט פופולרי לעיצוב הבית במשך מאות שנים. ניתן להשתמש באריחים אלה בדרכים שונות כמו פיצוץ גב, ריצוף ואפילו כיצירות אמנות. אריחים צבועים יכולים להוסיף נתז של צבע ואישיות לכל חדר בבית.

מהם אריחים מצוירים?

אריחים מצוירים הם דרך משתלמת לזרוק אריחי קרמיקה או חרסינה מתוארכים באזורי תנועה גבוהים כמו מטבחים וחדרי אמבטיה. לא רק זה, אלא שזו אלטרנטיבה חסכונית להחלפתם שניתן בקלות להיעשות בסולם DIY.

לפני שציירו את האריח, הכינו אותו על ידי ניקוי יסודי. וודא כי אין לכלוך, אבק, גריז, כתמי עובש או שאריות מזון – אלה יכולים למנוע את הקפאת הצבע כראוי.

ברגע שהמשטח נקי, החל מעיל פריימר וצבע את האריח. אפשר לצבע לרפא למשך 24 עד 48 שעות, תלוי בצבעו ובתבניתו; הקפד לתת לו מספיק זמן להתייבש לחלוטין.

ברגע שהכל יבש, החל מעיל עליון של פוליאוריטן. זה יגן על הצבע מפני שריטות או סדוק ויבטיח שהוא יכול לעמוד בתנועה כבדה ברגליים.

אתה יכול גם להשתמש בסטנסיל כדי ליצור דפוסים כמו אלה המוצעים במועדון האריחים. עם זאת, זכור כי הדבר יוסיף עבודה נוספת והוצאות על התחייבותך.

מה הופך אריחים מצוירים למיוחדים?

אריחי צביעה הם דרך זולה ומהירה לזרוק אזורים משעממים או מיושנים. בין אם אתה מחזיר מחדש של חדר אחורי בחדר האמבטיה או משטח השיש במטבח, אתה יכול לצבוע עיצובים דקורטיביים המשקפים את סגנון הצבעים שלך.

בעת צביעה, הצעד החשוב ביותר הוא בחירת המשטח הנכון וצבע ותואם פריימר. אריחי קרמיקה, חרסינה ואבן טבעית הם מצעים נפוצים לציור; עם זאת, אריחי המחצבה המזוגגים עשויים להיות לא אידיאליים מכיוון שקשה לצבוע לדבוק כראוי.

לפני צביעת האריח, נקה אותו ביסודיות עם תמיסת חומר ניקוי וסקרר כדי להסיר לכלוך וחלקיקים אחרים. זה חיוני במיוחד לאריחי מטבח שבהם שאריות מזון או שומן עשויים למנוע את הקפדה על הצבע כראוי.

השתמש לפחות בנייר זכוכית של 100 גרעינים כדי או מכונה את האריח, ויוצר משטח מט שקל יותר לדבוק בו וארוך זמן רב יותר.

השימוש בפריימר אפוקסי או אורתן, או פריימר לבנייה לאריחי מחצבה לא מזויפים, יהפוך את האריח לרגיש יותר לצייר. יתר על כן, פריימר מונע מצבע להתקלף או להתקלף בגלל בלאי רגיל.

לאחר שהאריח התייבש לחלוטין, החל כמה מעילים דקים של הצבע או הפריימר המועדף עליך. באופן כללי, שני מעילים צריכים להספיק; עם זאת, אם ציור על אריחים כהים בצבע כהה או בדוגמת, ייתכן שתרצה ליישם יותר.

איך אריחים מצוירים מוסיפים לביתך?

צביעת רצפות או קירות אריחים מוסיפה נגיעה אישית לביתך, תוך מתן דרך קלה לעדכן ריצוף ומשטחי משטחים בו זמנית.

החלפת אריחים ישנים יכולה להיות יקרה ועמלית, אך צביעת האריחים שלך היא אלטרנטיבה הרבה יותר זולה ופשוטה. לא רק שקל לעשות זאת, זה דורש אחזקה מינימלית והתוצאות נמשכות שנים!

לפני שציור את האריחים שלך, חיוני להכין אותם היטב. זה כולל ניקוי אותם עם ניקוי שומני ותיקון כל צ'יפס או סדקים באריח.

בנוסף, תזדקק לפריימר על מנת להבטיח את הצבע שלך כראוי. אמזון מציעה פריימרים שונים של אריחי קרמיקה.

ברגע שהפריימר יבש, תוכלו להתחיל לצבוע את האריחים שלכם. הקפד להשתמש בצבע באיכות גבוהה; איזה סוג צבע תבחר יקבע כמה מהר וחלקה הפרויקט נע.

כשמצביעים קיר או פלאש אחורי, עדיף לעשות זאת כאשר המטבח או האמבטיה שלך אינם בשימוש. אחרת, כתמי לכלוך, אבק, גריז וכתמי עובש יכולים למנוע מהצבע לדבוק כראוי למשטח האריחים.

לפרטים, לחצו: אריחים מצוירים_ראי קרמיקה